تبلیغات
تیم ترویج زبانشناسی - منابع ارشد زبانشناسی


این آزمون شامل سه قسمت اصلی است :
 1. دستور زبان فارسی 2. زبان عمومی و تخصصی 3. سوالات زبانشناسی

لیست زیر جامعترین منابع آزمون ارشد زبانشناسی گرایش همگانی طبق آخرین تغییرات آن است و در آذرماه 94 به روز شده است.دستور زبان فارسی

برای این درس کتابهای خوب زیادند ولی با توجه به محتوای آزمون این کتاب دو جلدی از بقیه مناسبتر است. در این درس مرور تست توصیه میشود بیشتر.

دستور زبان فارسی انوری و گیوی جلد اول و دوم
   
  

برای دستور زبان فارسی کتابهای زیادی هست. اما جامعترین دستور موجود همین یک مورد است و برای مطالعه کفایت میکند. بیشتر تست زدن اهمیت دارد در این درس، چون همه کم و بیش با فارسی و دستور آن آشنایی دارند. پیشنهاد من این است اگر در سطح متوسط و پایینی از دستور قرار دارید حتما جلد اول را بخوانید و بعد جلد دوم را شروع کنید. ولی اگر در دستور قوی هستید و درصد بالا میزنید همان جلد دوم کفایت میکند و درعوض وقت خواهید داشت که کتابهای زبانشناسی را عمیقتر بخوانید.


زبان‌شناسی

کتابهای زیر مهمترین کتابهای درس زبانشناسی هستند. به ترتیب دشواری مرتب شده اند. بنابراین سعی کنید ترتیب زیر را در برنامه مطالعه خود حتما لحاظ کنید. هروقت مطالعه این کتابها را تمام کردید و تست زدید و حس کردید زمان اضافه دارید به بنده اطلاع دهید تا کتابهای دیگر را نیز به شما معرفی کنم. ولی به تجربه میتوان گفت کسی که این کتابها را خوب بخواند در کنکور موفق میشود و نیازی به مطالعه کتابهای بیشتر نیست.

1. نگاهی تازه به دستور زبان محمدرضا باطنی2. مبانی زبانشناسی و کاربرد آن در زبان فارسی ابوالحسن نجفی
3. ساخت زبان فارسی آزیتا افراشی
4.آواشناسی علی محمد حق شناس
5. آواشناسی زبان فارسی یدالله ثمره
6. مبانی صرف ویدا شقاقی7. معنی شناسی کورش صفوی
8. درآمدی بر زبانشناسی معاصر آرونف و همکاران ترجمه علی درزی9. زبانشناسی نظری محمددبیرمقدم - فقط 5 فصل اول10. سیر زبانشناسی مهدی مشکوات الدینی11. دستور زبان جهانی چامسکی ترجمه دکتر چگنی

در اینجا کتابهایی را که ضروری هستند آورده ام. وگرنه کتابهای مقدماتی زبانشناسی کم نیستند. سعی کنید ترتیب فوق را در روند مطالعه خود رعایت کنید. از بین کتابهای فوق، شماره های 2 و 5 و 7 و 8 از بقیه مهمترند. اگر وقت ندارید حتما اینها را بخوانید. ولی از بقیه کتابها غافل نشوید. تمام این کتابها مهمند.

زبان انگلیسی

1. The Study of Language George Yule 5th Edition
2. کاربرد گرامر در زبان انگلیسی (براساس کتاب Grammar in use)
3. Active Skills for Reading Anderson, Thomson Heinleدر نظر داشته باشید که سطح زبان هر فرد با دیگری تفاوت میکند. ولی برای بهترین شدن در کنکور و به اصطلاح 100 زدن زبان، کتابهای فوق کفایت میکند. اولی کتابی زبانشناختی هم هست و به درد زبانشناسی هم میخورد و از آن کتابهاست که حتما باید بخوانید . دومی یکی از بهترین کتابهای گرامر است و  آخری هم برای Reading عالی است. با توجه به تجربه ام در آموزش انگلیسی سعی کرده ام بهترین کتابها را معرفی کنم.

کتابهای کمک آموزشی

 مجموعه سوالات ارشد زبانشناسی رضا خیرآبادی کتابخانه فرهنگدر پایان از تمام دوستانی که در زمینه کنکور صاحب نظر هستند، از استادان و مدرسان کنکور تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی که این مرحله را گذرانده اند، خواهشمندم اگر نقدی بر این لیست دارند حتما بنویسند و از طریق همین وبلاگ به بنده اطلاع دهند. امیدوارم لیستی تهیه کرده باشم که در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را عاید داوطلبان ارشد کند.

با آرزوی موفقیت برای آنان که شایسته ی موفقیتند
تیم ترویج زبانشناسی

در اول بهمن 94 پس از 4 سال فعالیت مستمر وبلاگ زبانشناسان آینده، تیم کشوری ترویج دانش زبانشناسی با هدف کارآفرینی در این رشته و به واسطه تحرک این وبلاگ در فضای مجازی کشور تشکیل شد و فعالیت عملی خود را به فضای واقعی آورد تا سرانجام این وبلاگ به هدف خود رسیده باشد.
***************
کانال تلگرام https://telegram.me/linguists2b
صفحه فیسبوک https://www.facebook.com/linguists2b


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :