تبلیغات
تیم ترویج زبانشناسی - مطالب بهمن 1393

آخرین درسی که در ارشد داشتیم شیوه استدلال نحوی بود که استاد بادانشمون دکتر شیخ زاده مرند تصمیم گرفتن با توجه به چالشی بودن کتاب نحو ردفورد اون کتاب رو بهمون درس بدن. از حق نگذریم خیلی خوب درس دادن. من که کمترین شاگردشون بودم هنوزم یه چیزایی از کلاسشون یادمه.

چند روز پیش داشتم به شاگردم فعلهای کمکی و پرسشواژه های انگلیسی رو یاد میدادم. ناخودآگاه از نحو مینیمال استفاده کردم. هم توضیح دادنش برای من راحت تر از مدلهای دیگه بود و هم یادگیریش برای شاگردم.

دو نکته :
1. نحو مینیمال در مقایسه با نظریات دیگه به چه میزانی میتونه به آموزش زبان کمک کنه ؟
2. چطور میشه از سایر نظریات در آموزش زبان استفاده کرد ؟


موضوع : پروژه پردازش زبان های طبیعی|هوش مصنوعی|سیستم خبره زبان برنامه نویسی : C# ویندوز اپلیکیشن | همراه با سرس و قابلیت تغییر آسان شرح پروژه : تشخیص صدای انسان و واکنش به آن

[http://www.aparat.com/v/Yct7C]


ما یه گروه به عنوان توهین به ترک زبانان از شما شکایت خواهیم کرد یا این سایت مزخرفو نابودش میکنی یا بلایی به سرت خواهیم آورد که بیشتر از این به سر از تو بزرگتر ها آوردیم ..از رئیس روزنامه نگاری بگیر تا الا ماشاءالله  ترکی نه تنها زبان مرده دنیا نیست بلکه از زبان فارسی جلوتره در ضمن به علت دروغ بزرگی که گفتی من کارشناس ارشد زبان شناسی چی چی رو دارم که تو ملا عام گفتی مجازات خواهی شد اگر یکم از زبان شناسی سررشته داشتی می فهمیدی ترکی زبان مرده دنیا نیست حالا یه چیز بدی در انتظار توست آقای زبان شناس

مرتضی اکرامی


به قول خودش زبان ترکی از زبان فارسی جلوتره. اسم این تفکر به جز خودبرتربینی چی میتونه باشه. تو کدوم مکتب زبانشناسی برتری زبانی مورد قبوله؟ تفکر این آدما کاملا مشخصه.

یه بار دیگه هم تاکید میکنم : بنده هیچ خصومتی با ترکها ندارم. هیچ توهینی هم بهشون نکردم. اعضای خانوادم ترک آذربایجانی و سلجوقی هستن. دوستان آذربایجانی و قشقایی دارم. با ترکهای شبستر و اسکو همکار بودم. در این وبلاگ صرفا نظرات خودمو در مورد آدمایی مثل جناب اکرامی گفتم و چون بهشون برخورده خودشونو به در و دیوار میزنن.
دیروز سومین سال فعالیت وبلاگ به پایان رسید و وارد سال چهارم خود شد. 
طی ماه گذشته و به مدت 33 روز نظرسنجی در مورد عملکرد وبلاگ ایجاد کردم که اتفاقا 33 نفر هم در آن شرکت کردند.
 نتایج این نظرسنجی به قرار زیر است :

ایجاد نظرسنجی
سی ام آذر 93 ساعت 19:22:09
اتمام نظرسنجی
 سوم بهمن 93 ساعت 19:42:06
عالی
18.18 درصد
(6 رای)
خوب
9.09 درصد
(3 رای)
متوسط
48.48 درصد
(16 رای)
ضعیف
24.24 درصد
(8 رای)


به طور کلی از  نظر شرکت کنندگان عملکرد 3 ساله ی این وبلاگ متوسط بوده است.
امیدوارم با نظرات انتقادی همه دوستان، در سال چهارم وبلاگ بهتر شود. برای همین از خوانندگان عزیز به ویژه دوستانی که گزینه های متوسط و ضعیف را انتخاب کرده اند میخواهم که در اینجا انتقادات خود را بنویسند.


تیم ترویج زبانشناسی

در اول بهمن 94 پس از 4 سال فعالیت مستمر وبلاگ زبانشناسان آینده، تیم کشوری ترویج دانش زبانشناسی با هدف کارآفرینی در این رشته و به واسطه تحرک این وبلاگ در فضای مجازی کشور تشکیل شد و فعالیت عملی خود را به فضای واقعی آورد تا سرانجام این وبلاگ به هدف خود رسیده باشد.
***************
کانال تلگرام https://telegram.me/linguists2b
صفحه فیسبوک https://www.facebook.com/linguists2b


نظرسنجی

  • تیم ترویج با همکاری یکی از موسسات آموزشی تهران در نظر دارد چند کارگاه تک‌درس و نیز مرور تست آزمون دکترای زبانشناسی، با ظرفیت محدود، برگزار کند. با توجه به سرفصل، از نظر شما داوطلب فرهیخته، مهمترین تک‌درس کنکور کدام است؟

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :