تبلیغات
تیم ترویج زبانشناسی - مطالب فروردین 1394

وام شهریه دکتری

شنبه 29 فروردین 1394 08:24
طبقه بندی:کنکور زبانشناسی، 

در یک اقدام محترم،  همدلانه و هم زبانانه وزارت محترم دولت محترم، کیسه ی محترم بنفش خود را برای دانشجوهای محترم دکتری دوخته، ظرفیت دوره روزانه را کم کرده و بر ظرفیت دوره شبانه تا توانسته افزوده. یعنی به زبان بی زبانی : آقا پول بده مدرک بگیر، یا آقا ما بودجه امون خرج جاهای دیگه که واجبتره داره میشه، بودجه نداریم واسه پژوهش و آموزش جوونهای ملت.

بعد برای اینکه دلداری و امیدواری بدهد، وامی را به نام وام شهریه دکتری برای علاقمندان در نظر گرفته است !

یکی از خوانندگان وبلاگ پرسیده اند که شرایط وامها چطور است. برحسب تجربه دوستانی که در دانشگاههای پیام نور آزاد و سراسری شهریه پرداخت میکنند برای دکتری، میتوان گفت که به طور کلی تقریبا نیمی از شهریه به صورت نقدی و نیم دیگر به صورت اقساطی باید پرداخت شود. جزئیات این گونه وامها برای هر دانشگاه فرق دارد و بهتر است از معاونت دانشجویی هر دانشگاه پرسیده شود.تا ساعاتی دیگر نتایج اولیه کنکور دکترای سال 94 اعلام میشود و داوطلبان تحصیل در بالاترین سطح آکادمیک کشور همچنان منتظر رویت کارنامه خود هستند. مقایسه رتبه، معدل و درصد نه تنها برای داوطلبان امسال بلکه برای دانشجویانی که قصد دارند سال آینده در این آزمون شرکت کنند جالب خواهد بود.

دوستانی که شرکت کرده اند میتوانند با اسم مستعار در اینجا به ترتیب زیر نتایج خود را ثبت کنند :

قسمت زیر را کپی کنید و جلوی آن نتایج خود را بنویسید

معدل تراز شده
معدل ارشد
معدل لیسانس

درصد تخصصی
درصد زبان
درصد استعداد

رتبه
وضعیت مجاز بودن نظردهی آزاد است و نیازی به تایید ندارد.


اعلام نتایج اولیه دكتری 94

یکشنبه 23 فروردین 1394 22:20
طبقه بندی:کنکور زبانشناسی، 

بدین‌وسیله به اطلاع كلیه داوطلبانی كه در آزمون ورودی دوره دكتری (ph.D) نیمه‌متمركز سال 1394 ثبت‌نام و شركت كرده‌اند، می‌رساند نتایج اولیه آنان در روز چهارشنبه 26/1/1394  و در قالب كارنامه اولیه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی  www.sanjesh.org قرار داده می‌شود. كلیه داوطلبان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی این سازمان و وارد كردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی (نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رؤیت كارنامه اولیه اعلام نتیجه اقدام نموده و درصورت لزوم از آن پرینت تهیه نمایند. داوطلبانیكه مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، لازم است. براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، از تاریخ 31/1/94 الی3/2/94 به سایت سازمان مراجعه و پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌های مورد علاقه اقدام نموده و سپس كد رشته‌ محل‌های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد نمایند. ضمناً اطلاعیه تكمیلی در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته متعاقباً اعلام خواهد شد.

 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
 


توافق لوزان، عرصه ی هنر زبان پردازان

یکشنبه 23 فروردین 1394 12:00
طبقه بندی:تحلیل گفتمان، 

لوزان پایان توافق نبود بلکه آغاز آن است. هر مذاکره ای تنها وقتی ارزشمند است که ثبت شود. و به تبع آن هر توافقی تنها زمانی سندیت دارد که به رشته تحریر درآید. این روزها نمایندگان کشورهای مذاکره کننده در لوزان سرگرم ثبت جزئیات توافق هستند. از گوشه و کنار میتوان حدس زد که این توافق تنها در حد حرف بوده است.
همه نگران هستند. نگران سرنوشت حقوق ایران. نگران تحریمهایی که اقتصاد کشور را فلج کرده است. امیدوارم نمایندگان ایران اشتباه توافق ژنو را تکرار نکنند و روند ثبت متن توافق جدید را طوری به پیش ببرند که اولا نگرانیهای فعلی برطرف شود و دوما خواندن متن بیم نگرانیهای آتی را به دل را ندهد.
نگاهی اجمالی به متن توافق ژنو، و اصولا متون حقوقی در این سطح، نشان میدهد که تا چه اندازه با ظرافت نوشته شده اند. بی شک بدون بهره گرفتن از افرادی که نحوه ی استفاده از زبان را به درستی میدانند نگارش چنین متون پیچیده ای به راحتی امکان پذیر نیست.


تیم ترویج زبانشناسی

در اول بهمن 94 پس از 4 سال فعالیت مستمر وبلاگ زبانشناسان آینده، تیم کشوری ترویج دانش زبانشناسی با هدف کارآفرینی در این رشته و به واسطه تحرک این وبلاگ در فضای مجازی کشور تشکیل شد و فعالیت عملی خود را به فضای واقعی آورد تا سرانجام این وبلاگ به هدف خود رسیده باشد.
***************
کانال تلگرام https://telegram.me/linguists2b
صفحه فیسبوک https://www.facebook.com/linguists2b


نظرسنجی

  • تیم ترویج با همکاری یکی از موسسات آموزشی تهران در نظر دارد چند کارگاه تک‌درس و نیز مرور تست آزمون دکترای زبانشناسی، با ظرفیت محدود، برگزار کند. با توجه به سرفصل، از نظر شما داوطلب فرهیخته، مهمترین تک‌درس کنکور کدام است؟

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :