تبلیغات
تیم ترویج زبانشناسی - مطالب فروردین 1395

مرکز دایره المعارف علوم اسلامی در نظر دارد که با مشارکت زبانشناسان جوان، که  گویشور زبانهای مختلف ایران هستند، مقالاتی مختصر در مورد هر گویش در این دایره المعارف ایجاد کند. هر مقاله به نام پدیدآورنده آن منتشر خواهد شد. لازم است که دوستان به مبانی گویش شناسی و صدالبته زبانشناسی، آواشناسی و آوانگاری آشنایی داشته باشند تا بتوانند موثر واقع شوند.  برای کسب اطلاعات بیشتر و اعلام همکاری در این گروه تلگرامی عضو شوید. خانم وثوق پیام شما را خواهند دید و با شما در ارتباط خواهند بود.    

    گروه  بهشت زبانها ـ گروه تخصصی کاربردی گویش‌شناسی 
https://telegram.me/joinchat/BvllGT5Je2B_FhnL3SKXOQ


معلمی که برای ترویج زبان فارسی  با استفاده از فنون بیشرفته آواشناسی گام های بلندی را برای آموزش زبان فارسی را در بین بلوچ زبانان  منطقه ای دور افتاده از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد... معلمی که فراتر از یک معلم بود و همچون مادری مهربان در فقر زدایی از چهره ی نوباوگان تشنه ی آگاهی کمر  همت بست و شد معلم نمونه کشوری!

افتخار بزرگی است که یکی از اعضای گروه ترویج توانست هدیه خود را از دستان وزیر آموزش برورش جمهوری اسلامی ایران بگیرد و  دوباره نگاه های تحسین همگان را به اهالی قبیله زبان شناسی معطوف بدارد.

به نمایندگی از اعضای تیم ترویج این افتخار و این همت عالی را به سرکار خانم دکتر یکتا پناهپور تبریک عرض میکنم و برای ایشان شادروزی و موفقیتهای بیشتر آرزو دارم.
جلسه سینمایی تیم ترویج

پنجشنبه 26 فروردین 1395 23:20
طبقه بندی:عمومی، 

پیرو اعلام قبلی و دعوت از اساتید علاقمند  و نیز پس از اولین جلسه خانم الهام جعفری و آقای وهاب کریمی  از اعضای شورای مرکزی تیم ترویج با استاد قاسمعلی، جلسه امروز پنجشنبه  26 فروردین 1395  این تیم با حضور این فیلمنامه نویس مطرح کشور  و استاد بهروز محمودی بختیاری زبانشناس عضو پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و نیز خانم شیرین بخشیپور عضو شورای مرکزی تیم، و آقای دیبایی فیلمنامه نویس و شاگرد استاد قاسمعلی، در دفتر استاد در قیطریه تهران از ساعت 14 تا 16  برگزار شد. ابتدا استاد قاسمعلی پس از مروری بر جلسه قبل به بیان نمونه هایی از موارد کاربرد مباحث زبانی در سینما اشاره کردند و تجربیات ارزشمند خود را منتقل کردند .در ادامه حاضرین در جلسه به ویژه دکتر بهروز محمودی بختیاری با بیان شیوا و دانش وافر خود با ذکر نمونه ها و مصادیق مختلفی از فیلمها و تجربیات خود در این زمینه، بر اهمیت استفاده از کاربرد دانش زبانشناسی در فرآیند تولید فیلم تاکید کردند. آن چیزی که در جلسه مشهود بود اشتیاق دو طرف به ایجاد زمینه های همکاری مشترک بود. استاد قاسمعلی اعلام کردند که آمادگی ایجاد ارتباط موثر بین تیم ترویج و رسانه ملی و نیز خانه سینما را دارند و در این زمینه درصدند جزوء ارتباط زبانشناسی و سینما را که توسط این تیم تهیه شده به دست مدیران این نهادها برسانند. در انتهای جلسه در مورد چگونگی توانمندسازی و آماده کردن زبانشناسان جوان برای ورود به این عرصه و تصدی مشاوره زبانشناسی سینما در پروژه های مرتبط صحبت کردند و پیشنهادات خوبی مطرح شد. این پیشنهادات در کارگروه زبانشناسی و سینما در تیم ترویج مطرح خواهد شد و بهترین تصمیمات ممکن برای ایجاد اولین زمینه های اشتغال زبانشناسان به توسط این تیم صورت خواهد گرفت. به امید آن روز خوب.


ضمن عرض تبریک به همه دوستانی که قبول شدند به خصوص سرکار خانم شیرین بخشیپور همکلاسی عزیزمون و سرپرست کارگروه بانک اطلاعات پژوهشی تیم ترویج بابت رتبه درخشانشون ، همونطور که میدونید نتایج اولیه کنکور دکترای سراسری 95 اعلام شد.  مخاطبین عزیز وبلاگ میتونن در مورد نتایج این آزمون در همینجا و یا در گروه تلگرامی کنکور زبانشناسی به تبادل نظر بپردازن :دکترا ـ گروه تبادل نظر درباره کنکور دکتری زبانشناسی 
https://telegram.me/joinchat/Co6oLj3INSt57fbNMBfipg


بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون ورودی دوره دكتری (Ph.D) سال 1395 كه ثبت نام و در آزمون مربوطه شركت كرده اند می رساند، به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای داوطلبان و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، نتایج اولیه آزمون زودتر از زمان اعلام شده قبلی در روز دوشنبه مورخ 95/1/16 از طریق كارنامه برروی سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانیwww.sanjesh.org قرار داده می شود. تمامی داوطلبان می توانند با مراجعه به نشانی سایت مذكور با وارد كردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و سایر مشخصات فردی (نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رویت كارنامه اولیه خود اقدام نموده و در صورت لزوم نسبت به چاپ آن اقدام نمایند. لذا داوطلبانی كه دارای نمره كل تراز نهایی مثبت (یك و بالاتر) باشند می توانند مطابق موارد ذیل اقدام نمایند.
الف- شرایط و ضوابط و كد رشته محل های پذیرنده دانشجو در آزمون دكتری سال 1395 از طریق سایت سازمان از روز سه شنبه مورخ 95/1/17 بر روی سایت سازمان قرار می گیرد.
ب- داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از تاریخ سه شنبه 95/1/17 لغایت روز شنبه 95/1/21 می توانند برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب حداكثر 50 كد رشته محل اقدام نمایند.
ج- براساس انتخاب رشته بعمل آمده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو نسبت به اعلام حدنصاب هر كد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت موسسه مربوط در پایان هفته اول اردیبهشت ماه اقدام می نمایند.
د- داوطلبان دارای حدنصاب مطابق اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده دانشجو كه برروی سایت هر موسسه قرار می گیرد لازم است براساس برنامه زمانی نسبت به ارائه مدارك و ثبت نام برای سایر مراحل اقدام نمایند.
تذكر: بدیهی است عدم مراجعه و اقدام مطابق اطلاعیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده به منزله انصراف از پذیرش در آن موسسه می باشد و امكان آزمون كتبی یا مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت.
اطلاعیه تكمیلی در این خصوص همزمان با انتشار كارنامه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت.
 


هر روز یک کتاب هدیه بگیرید از من

شنبه 7 فروردین 1395 20:05
طبقه بندی:منابع آنلاین، 

در تلگرام اپلود و  دانلو کتاب راحتتره. برنامه ی هر روز یک کتاب در کانال تلگرامی این وبلاگ، که الان با نام "تیم ترویج زبانشناسی" فعالیت داره، تقریبا از سه هفته پیش شروع شده. هر هفته کتابهای یک زمینه خاص در این کانال آپلود میشه. هر روز یک کتاب.  اکثرا کتابهای جدید به زبان انگلیسی در زمینه های تخصصی زبانشناسی و چاپ ناشران خارجی هستند. علاوه بر این کتابهای عمومی دیگری هم قرار داده میشه گاها. همچنین بنابه درخواست دوستان هروقت کتابی خواستند میذاریم تو کانال خارج از این برنامه. ولی برنامه هر روز یک کتاب تا همیشه خواهد بود. هر هفته هم یک موضوع. امیدوارم مفید باشه.

اینم آدرس کانالمون

https://telegram.me/linguists2b


امیررضا: من اصلا با اسم «گفت‌آواز» مشکل دارم. اسمش را بگذارند گفتار، گفتک یا اعتراض.

این بخشی از مصاحبه خبرگزاری مهر با چند رپر در شهر تهران هست. امیررضا ساکن خانی آباد رپر نوجوانی هست که معادل پیشنهادی وزارت ارشاد را مناسب نمیداند و معادلهای خودش را معرفی میکند.


دختربچه 4 سال و نیمه ای را دیدم دیروز که در دشت تازه رسته ی سبز بهاری جست و خیز میکرد. به ناگاه دیدم برادرش را صدا زد  "داداش بیا اینجا فروشگاه مورچه ها هست " و به تجمع مورچگانی که از ورودی لانه ی خود در دل خاک بیرون آمده و روی زمین پراکنده شده بودند با دست اشاره کرد.

پرسیدم " فروشگاه مورچه ها یعنی چی؟ " پاسخم این آمد " یعنی خیلی مورچه " ...

توجه به تحول فرآیندهای معنایی در فرآگیری زبان اول و کمک آن به فهم تکامل زبان بشر از دیرباز شناخته شده است و  نتایج شگفت آوری درپی داشته است. موردی که در این مشاهده برای من جالب بود، نوع روند گردآوری داده هاست.

چگونه میتوان با مشارکت کودکی که در حال فرآگیری زبان هست، داده ها را جرح و تعدیل کرد ؟


دیروز دوم فروردین بعد از 4 سال رکورد بازدید وبلاگ در یک روز از 2510 به 3775 رسید. رکورد قبلی 4 خرداد 91 بود.


ممنونم از حسن توجه و علاقه شما دوستان


فراخوان مسابقه عکاسی نوروزی تیم کشوری ترویج زبانشناسی

موضوعات :

1. آئینهای ویژه بومی در پایان سال، نظیر چهارشنبه سوری، و آئینهای نوروزی ابتدای سال

2. معرفی فرهنگهای مختلف کشور با تکیه بر گردشگری زبانی مردم شناختی

شرایط شرکت در مسابقه :

1. عضویت در تیم ترویج زبانشناسی

2. ارسال فایل اصلی عکس بدون ویرایش

3. بدون  محدودیت در نوع وسیله عکس برداری، تعداد عکس و متد عکاسی

4. عکسها الزاما باید در محدوده زمانی اعلام شده تهیه شده باشند و در مسابقات دیگر ارسال نشوند

5. عکسها مشمول نقض حریم خصوصی افراد و سازمانها و یا حاوی تبلیغات نباشند

شیوه برگزاری : علاقمندان میتوانند عکسهای خود را تا پایان روز 15/01/1395 به سرگروههای تیمهای منطقه ای ترویج از طریق تلگرام ارسال کنند. پس از بررسی عکسها توسط هیات داوران، عکسهای پذیرفته شده در مرحله نهایی از طریق کانال تیم ترویج در تلگرام و نیز وبلاگ این تیم با ذکر کد ارسال خواهد شد و برای داوری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت و طی یک نظرسنجی در وبلاگ تیم، بهترین عکس با رای مردمی انتخاب خواهد شد. به برگزیدگان این مسابقه به رسم یادگار، هدیه ای ارزنده تقدیم خواهد شد.

اسپانسر مسابقه : وبلاگ زبانشناسان آینده            http://linguists2b.ir

آدرس کانال تیم ترویج زبانشناسی   https://telegram.me/linguists2b

آدرس وبلاگ تیم ترویج http://linguistics1395.mihanblog.com     


 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  
تیم ترویج زبانشناسی

در اول بهمن 94 پس از 4 سال فعالیت مستمر وبلاگ زبانشناسان آینده، تیم کشوری ترویج دانش زبانشناسی با هدف کارآفرینی در این رشته و به واسطه تحرک این وبلاگ در فضای مجازی کشور تشکیل شد و فعالیت عملی خود را به فضای واقعی آورد تا سرانجام این وبلاگ به هدف خود رسیده باشد.
***************
کانال تلگرام https://telegram.me/linguists2b
صفحه فیسبوک https://www.facebook.com/linguists2b


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :